A lávakő rendkívül magas ásványi anyag tartalma miatt általános frissítő, nyugtató hatású ásvány. Segíti az energiaáramlást, stresszoldó hatású, ezáltal javítja a közérzetet. Ősidők óta használják gyógyításra. Gyakran alkalmazzák masszázsokhoz, hiszen salaktalanítja, megtisztítja a sejteket, a testre és a lélekre is rendkívüli erővel hat. Legfontosabbak lelki hatásai közé sorolják:
- Szellemi védelem: A lávakő segít megvédeni a szellemet a negatív energiáktól és a rossz szellemektől.
- Belső béke: A lávakő segít elérni a belső békét és a harmóniát.
- Önbizalom: A lávakő segít növelni az önbizalmat és az önbecsülést.
Pirit, avagy a bolondok aranya;
Az ásvány összetételét tekintve vas-szulfid, de az ásványban előfordul arany is „szennyező anyagként”. Valójában tűzkövet jelent, mivel tűzcsiholására használták, ezért úgy vélték, hogy tűz lakik benne, így mágikus amulettként is viselték, sőt gyógyítottak vele. Rendkívül erős ásvány, a 12 mesterkristály egyike. Az önismeret köveként is szokták nevezni, mivel segíti az önkifejezést, illetve közvetlenné és őszintévé tesz minket.
A hematit régóta ismert és használt ásvány a természetgyógyászatban. Az ásványt a középkorban vérkőnek nevezték, mivel magas vastartalma pozitív hatással van a vérképre, még vérszegénység esetén is hatásosnak bizonyul. A hematit más pozitív hatásai közé tartozik a betegség utáni felépülés elősegítése, a sejt képződés támogatása, a vérnyomás stabilizálása, az agyi funkciók javítása, a vasfelvétel elősegítése és az oxigénellátás javítása. Serkenti az önszeretetet, megerősíti a bátorságot és az elszántságot, valamint csökkenti a félénkséget. A hematit segít az álmok megértésében és az álmatlanság leküzdésében is.
FONTOS! A leírásban az ásványok feltételezett hatásai szerepelnek, melyeket könyvekből, weboldalakról, saját és vásárlóim tapasztalataiból gyűjtöttem össze, tudományosan nem bizonyítottak. Az ásványok feltételezett hatásai nem váltják ki, és nem helyettesítik a hagyományos orvosi kezelést, a belőlük készült ékszerek nem minősülnek gyógyászati eszköznek, nem részei terápiás kezelésnek, betegség esetén mindenképpen forduljon a megfelelő szakorvoshoz.