Nefrit jáde ásványgyöngyök mérete: 5-6 mm.
Medál teljes hossza: 13 cm.
A csikóhal formájú cseh üveggyöngy medál mérete: 28*17*6 mm.
A lánc fűzőanyaga erős, színtartó, víznek, súrlódásnak ellenálló, rendkívül tartós anyag,
Az ékszer sokoldalú viselése mellett további előny, hogy nagyon kényelmes. A nyak részén fémmel nem találkozik a bőröd, ami nyáron kimondottak előnyös lesz.
Sokoldalúsága, és kényelme mellett vitathatatlan az egyedi megjelenése. Finom, szellős vonalvezetése lehetővé teszi, hogy több nyaklánccal együtt is stílusosan viselhető.
Fém alkatrészei nikkel-, ólom-, és kadmiummentesek, így fémre érzékeny hölgyek is viselhetik kellemetlen tünetek nélkül.
A tengeri lovak mindig is a kreativitáshoz kapcsolódtak. Az éberség és az óvatosság szimbóluma. Eleganciát és magabiztosságot képviselnek.
A görög kultúrán fontos szerepet játszott az óceánok istene, Poszeidón számára mivel szekerét, ezek a szépséges tengeri lovak húzták. Innen ered a matrózokhoz fűződő szimbolikus jelentése, hogy határozottan tartsák meg hajójuk kormányát, és mindig tartsák meg az irányt.
A csikóhal az erő, az irányítás és az átalakulás szimbóluma is.
A kelták számára a csikóhal a tenger bátorságát és türelmét jelképezi. És folytatva az ezekről az állatokról szóló ősi történeteket, vannak olyan legendák, amelyek a tengeri lovakon lovagló nimfákról beszélnek, amelyek a hajótörött tengerészek megmentésére vagy bajba kerültek, és ezek arra késztették őket, hogy sok szerencsét jel nekik. Ezért jelenik meg a csikóhal a zászlók és a hajójelvények sokaságán. Ilyen módon várhatóan a "biztonságos utazás".
A kínai kultúrákban a csikóhalakat valamiféle tengeri sárkánynak tartották. A hatalom és a szerencse szimbólumaként tisztelték őket.
Rómában és Görögországban a csikóhal szent volt Poszeidónnak és Neptunusznak, a hatalmas tengeri isteneknek. Ennek eredményeként a csikóhal egyik kulcsfontosságú jelentése a hatalom és a tekintély, különösen az érzelmek és az intuíció terén, mivel a Víz elem érintett.
A csikóhal egyik legerősebb és legszokatlanabb jelentése és szimbóluma a férfi aspektus, különösen az Apa szerepe.
A természetben a hím csikóhalak azok, akik körülbelül másfél hónapig hordozzák a nőstény petéit egy farokzsákban, amíg meg nem születnek. Ez a faj hímjei és nőstényei közötti csodálatos partnerségről beszél, hogy egy életre választanak párt.
Ezeknek az apró tengeri lényeknek olyan szeme van, amely egyszerre ellentétes irányba néz, így a megfigyelés és a tudatosság értelmét adja.
A nefrit ásvány gyógyhatása érdekel? Akkor ismerd meg jobban ezt a követ! A nefrit az aktinolit egy sűrűn összetapadt kristályrostos, kriptokristályos változata, amely ónkő néven is ismeretes. Nevét 1780-ban kapta a görög nefron (vese) szóból. A jádéhoz képest nem olyan üvegszerűen csillogó, hanem inkább olajosabb zsírosabb a fénye. Régóta használják fegyverek, dísztárgyak, ékszerek készítésére, díszítésére.
A tisztaság és a nyugalomjelképe. A szívcsakrával azonosítják, növeli, táplálja a szeretetet. Védelmet nyújt, távol tartja az ártalmakat.
A nefrit ásvány erős védelmező kő, talizmánként tekintenek rá, legfőképp a keleti kultúrákban. A kristálygyógyászat elmélete szerint főleg a vesére, epére és húgyúti szervekre hat, méregtelenít; nyugtató hatással is bír. Egyes források szerint termékenység fokozásához is használható.
Michael Gienger Gyógyító kövek katalógusa c. munkájában a nefrit következő hatását emeli ki:
- Szellemi hatások: egyensúly
- Lelki hatások: véd a külső nyomással és agresszióval szemben, lelki egyensúlyt teremt
- Mentális hatások: megszünteti a határozatlanságot, a kételyeket és az értelmetlen tépelődést
- Testi hatások: erősíti a vesét, szabályozza a ízháztartást, enyhíti a húgyúti és hólyagbántalmakat
FONTOS!
A leírásban az ásványok feltételezett hatásai szerepelnek, melyeket könyvekből, weboldalakról, saját és vásárlóim tapasztalataiból gyűjtöttem össze, tudományosan nem bizonyítottak. Az ásványok feltételezett hatásai nem váltják ki, és nem helyettesítik a hagyományos orvosi kezelést, a belőlük készült ékszerek nem minősülnek gyógyászati eszköznek, nem részei terápiás kezelésnek, betegség esetén mindenképpen forduljon a megfelelő szakorvoshoz!